Oświetlenie garażu - praktyczne porady

Szukacie stylowego oświetlenia Waszego garażu w którym stoi Wasz wymarzony samochód?


W dzisiejszym poradniku zajmiemy się tematem oświetlenia garażu. Wielu z Was trzyma w nim swój wymarzony samochód, inni zaś traktują to miejsce jako zwykłą przechowalnię zbędnych rzeczy, da kolejnych jest to miejsce pracy. Zatem jak dobrze dobrać światło, aby spełniało swoje funkcje?

Garaż, w którym samochód ma być wyeksponowany, a miejsce ma posiadać swój własny charakter nie może zostać doświetlony tylko światłem ogólnym. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się panele LED, które dają równomiernie rozprowadzone światło lecz wyglądają bardziej ekskluzywnie. Subtelnym dodatkiem mogą być zastosowane taśmy LED w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Panele LED możemy dowolnie dobierać - według rozmiarów, mocy a także kształtu - okrągłe i kwadratowe. Zagęszczenie Paneli zależy tylko od Was, wiadomo jednak, że im większa powierzchnia tym paneli powinno być więcej. Taśmy LED o których wsponieliśmy powyżej występują w różnych konfiguracjach. Do zastosowania w garażu polecamy te o zwiększonej odporności np. na zapylenie - IP65 w silikonie. Jeśli śledzicie nasze aktualności - w ostatnim czasie prezentowaliśmy kotroler z odbiornikiem LED, który pozwoli Wam na włączenie oświetlenia z pilota gdy np. będziecie wjeżdżać do garażu.

oświetlenie garażu led

Garaż jako miejsce pracy 

Jeśli garaż jest dla Was tylko miejscem magazynowania rzeczy, bądź pomieszczeniem w którym często pracujecie - należy użyć oświetlenia ogólnego. Specjalnie do takich rozwiązań przygotowaliśmy serię opraw hermetycznych pod świetlówki T8 120cm. Światło ze świetlówek jest silne, a oprawa zapewnia dobre rozprowadzenie po całej powierzchni pomieszczenia. Świetlówki są w pełni energooszczędne i bardzo wydajne. Oprawa jest odporna na uderzenia i kurz. W jednym garażu możemy zamontować kilka opraw. Barwę świetlówek można dobrać wg indywidualnych upodobań, jednak osobiście doradzamy aby używać świetlówek neutralnych bądź ciepłych jeśli chcemy, aby nasz wzrok się nie męczył.

oświetlenie garażu led

Podobał się artykuł? Sprawdź również żarówki LED E27

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię